Главная страница » Вартість сукні

Вартість сукні

Одна дівчина вирішила замовити сукню у відомого кравця, бо шив він красиво і завжди на совість. Правда, вона вважала, що сукні його занадто дорогі.

А тому, прийшовши в майстерню, насамперед вирішила домовитися про ціну.

– Ви дуже багато берете за свої сукні, – заявила вона.

– Хіба? Я зовсім так не вважаю, – заперечив кравець.

– Ще й як дорого! Самі посудіть – на пошиття сукні для мене буде потрібно не більше двох метрів тканини. Так?

– Так, – погодився той.

– Ну от, якщо до вартості тканини додати вартість ниток, голок і, навіть, ножиці, та все одно вийде, як мінімум, вдвічі дешевше. 

Кравець помовчав якусь хвилину, а потім відповів:

– Ну що ж, юна леді, ви мене майже переконали. Настільки, що я навіть згоден взяти з вас половину початкової вартості. Якщо ви наполягаєте, звичайно.

– Звичайно, наполягаю! – зраділа дівчина.

– Домовились. Зараз я зніму необхідні мірки, і через тиждень принесу вам замовлення прямо додому.

Весь тиждень дівчина хвалилася подругам, як дешево вона отримає сукні від відомого кравця. Ті не вірили і захотіли переконатися особисто, що їх не обманюють. У призначений час всі зібралися у неї вдома. Прийшов і кравець, та вручив коробку. Дівчина урочисто зняла кришку і витягла звідти … два метри тканини, пару котушок ниток, голки та ножиці.

У гніві вона кинулася до кравця.

– Як ви посміли мене обдурити?! – скрикнула дівчина.

– Я? Ніякого обману не було, – посміхнувся кравець, – я склав в коробку все те, що було перераховано вами. Якщо ж там, все ж таки, чогось не вистачає, то, можливо, це тому, що ви забули це сплатити.

Наступна притча →

↑ Перелік притч

 

/ Притча про сукню / Притча. Вартість сукні / Притча Скільки коштує сукня / Притча про кравець / Скільки коштує праця / Ціна /